Top
 

Кіпр

Авіатур  / Кіпр

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО КІПР

Туристичний сезон на Кіпрі починається з квітня, а літо тут триває до середини жовтня: безхмарне небо, сонце, але спеку пом’якшує прохолодний морський бриз. Вересень-жовтень прийнято вважати «оксамитовим сезоном» – спека спала, сонця ще досить, а море тепле.

Весна приходить в середині лютого, коли розквітає мигдаль. Поступово гори покриваються зеленим килимом, який вражає буйством і розмаїттям барв.

Кінець березня – середина травня – це найкращий час для пішохідного туризму, вивчення пам’яток і просто прогулянок.

Національна валюта Кіпру – євро. Кіпрські банки проводять обмін валют практично всіх країн світу, але при проведенні обміну обов’язково мати з собою паспорт. І ще одна особливість роботи кіпрських банків – похід в банк треба планувати виключно о першій половині дня, тому що влітку на Кіпрі банки працюють з 08.30 до 12.30.

Валюту можна цілодобово обміняти у банкоматах – вони є в усіх туристичних центрах, великих містах і готелях, але вони стягують дуже високий відсоток. У туристичних центрах, готелях, ресторанах і великих магазинах можна без проблем розрахуватися кредитною карткою, рідше – дорожнім чеком.

Для українців які володіють біометричним паспортом, віза на Кіпр не потрібна.

Для в’їзду на Кіпр за звичайним (НЕ біометричним) паспортом необхідно отримати візу, для громадян України вона видається безкоштовно.

В Україні можна отримати «електронну візу» (про-візу Кіпру), просто заповнивши і надіславши анкету, приклавши копію першої сторінки закордонного паспорту – ніякі інші документи пред’являти не потрібно. При позитивному рішенні заявник отримує повідомлення електронною поштою з підтвердженням дозволу на в’їзд у Республіку Кіпр.

Досить просто роздрукувати його на принтері і подати разом із закордонним паспортом при в’їзді на Кіпр. Одне обмеження – «електронна віза» діє при перетині кордону у міжнародних аеропортах Пафосу і Ларнаки, якщо ви вилетіли з будь-якого аеропорту в Україні.

Оскільки острів – це фактично дві різні держави, то в північній, турецькій частині офіційна мова – турецька, а в південній – грецька, хоча кіпріоти говорять на власному діалекті, який суттєво відрізняється від «материкового».

Крім того, на острові більшість людей володіють розмовною англійською мовою, а у всіх великих готелях і мережевих магазинах є співробітники, які вільно володіють російською, крім того, на острові є велика російськомовна громада .

Тури на Кіпр

Якщо у вас з’явився вільний час, поспішайте придбати у нас гарячі тури на Кіпр – завдяки наявності постійного авіасполучення, наші менеджери підберуть оптимальний варіант перельоту.

Ціни на тур на Кіпр сильно коливаються в залежності від сезону, але навіть влітку наші менеджери можуть підібрати відпочинок на будь-який смак – від бюджетного до ексклюзивного варіанту.

ПОПУЛЯРНІ МІСТА ТА КУРОРТИ КІПРУ

Ларнака

Пафос

Ая-Напа

Лімасол

ЩО ПОДИВИТИСЯ НА КІПРІ

Тури на Кіпр з Києва – це можливість відчути подих історії. На острові можна оглянути і первісні поселення, і грецькі храми, які вражають своєю класичною красою, римські язичницькі театри і перші християнські храми та монастирі, церкви у візантійському стилі, франкскі абатства, готичні замки і фортеці хрестоносців. Купивши тур на Кіпр з України, варто відвідати:

  • фортецю Лімасола – зведена на початку 14 століття, в її капличці відбулося вінчання Річарда Левове Серце;
  • Куріон – античне місто-держава, його архітектурні пам’ятники складуть гідну конкуренцію будь-якому іншому історичному району Середземномор’я;
  • Аматус – це один з найдавніших античних полісів, заснований за тисячу років до н.е. І хоча час не пощадив його, руїни храмів, купалень, святилище Афродіти, залишки ранньохристиянської базиліки справляють сильне враження;
  • скеля Афродіти – за переказами, саме біля цієї скелі з піни вийшла богиня краси Афродіта. Недалеко розташована і «купальня Афродіти», де богиня приймала ванни, даруючі вічну молодість та красу;
  • на Кіпрі безліч мальовничих монастирів, які обов’язково варто оглянути: Святого Георгія Аламану, Святого Неофіта Затворника, Святої Діви Киккос, Ставровуні, Троодитисса, Хрісороятісса.

ЩО СКУШТУВАТИ НА КІПРІ

Основа кіпрської кухні – свіжі овочі, оливкова олія та різні приправи. Головна страва – мезе, яка представляє собою набір закусок, у нього може входити до 30 різних страв, починаючи від овочів і соусів та закінчуючи рибними і м’ясними стравами.

У місцевих тавернах можна поласувати кальмарами, восьминогом, приготованим у червоному вині, морським окунем і барабулькою. Ну і звичайно – класичні грецькі страви: тарамосалата, талатурі, мусака, суфлакя і справжній грецький салат.

КОРИСНІ ПОРАДИ ТУРИСТОВІ ПРО КІПР

Одна із причин придбати тур на Кіпр – це культурна та ментальна близькість кіпріотів, але є деякі теми, які варто уникати в розмовах. Перш за все – окупація Північного Кіпру, для кіпріотів ця тема так само болюча, як для українців – Крим.

Незважаючи на те, що українці і кіпріоти дотримуються православної віри, правила і канони місцевої церкви дещо відрізняються від звичних нам.

Головне, що варто пам’ятати – для відвідування церкви необхідно одягатися відповідно: ніякої прозорої або фривольного одягу, жінки у довгих, нижче коліна, спідницях, із закритими плечима, чоловіки в брюках та сорочках (футболках із закритими плечима).

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!