Top
 

Грузія

Авіатур  / Грузія

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРУЗІЮ

Вважається, що у Грузії будь-який час пори року підходить для знайомства з країною. І все ж, найбільш комфортна для поїздки – осінь. У вересні ще можна купатися, хоча немає виснажливих жарких днів, а у листопаді стовпчик термометра сягає + 24С.

Взимку тут рідко бувають морози, а кому не вистачає снігу – відправляються на гірськолижні курорти. Весна вступає в силу стрімко і чимало сміливців вже у травні відкривають купальний сезон.

У Грузії для розрахунку використовується грузинський ларі (GEL), одну одиницю якого складають 100 Тетра. Обміняти валюту можна у банках, на митниці, в аеропортах, в обмінниках по місту, які найчастіше зустрічаються у метро.

В аеропортах і у метро зазвичай менш вигідний курс, ніж у банках. Також курс може помітно варіюватися в залежності від району Грузії.

Для мешканців України та Російської Федерації передбачено безвізовий режим перебування в країні. Діє він протягом 30 днів.

Якщо є бажання залишитися в країні ще на якийсь термін, треба оформити туристичний вид на проживання. Зробити це можна на місці, але частіше туристи вважають за краще перетнути кордон і повернутися в країну знову.

Офіційною мовою країни є грузинський. При цьому Грузія відома як одна з найбільш багатонаціональних і багатомовних країн Кавказу. Крім грузинського, ви можете почути вірменський, азербайджанський, російський. осетинський, абхазький і інші мови.

Закони Грузії дозволяють перетинати кордон з особистими речами загальною вагою до 100 кг. Єдине, підлягають декларації коштовності. Будь-яку валюту, крім місцевої, можна ввозити у необмеженій кількості. А на ларі діє обмеження у розмірі 25 000 GEL.

В країні діє система Tax Free. Надавши на кордоні товар в непошкодженій упаковці і спеціальний чек на нього, можна повернути до 20% вартості товару. Звичайно, якщо куплений він у магазині, що входить в дану мережу.

Безмитно можна ввозити:

 • 200 сигарет;
 • до 10 л пива, до 3 л вина.

Заборонено ввозити:

 • холодну і вогнепальну зброю, вибухові речовини, боєприпаси;
 • препарати без ліцензії, які містять наркотики;
 • матеріали порнографічного характеру або такі, які можуть образити моральні підвалини місцевої громади.

Заборонено вивозити:

 • предмети культурної цінності;
 • алкоголь понад 3 л.

Тури в Грузію

No tours match your criteria

ЩО ПОДИВИТИСЯ У ГРУЗІЇ

До Грузії їдуть дивитися на неосяжні гірські ландшафти, старовинні замки і фортеці. Найвідомішою можна назвати фортеця Нарікала, яка була закладена у IV столітті. Зі збережених древніх монастирів варто заглянути в Бетані – чоловічий діючий монастир, який був заснований ще у XI столітті. Кахетія славиться не тільки винами, а й замковим комплексом Гремі XV століття. Обов’язково треба пройтися по Старому Тбілісі – території нинішньої столиці, де у XII столітті знаходився стародавнє місто.

У столиці знаходиться одна з визначних пам’яток сьогоднішніх днів – скляний пішохідний міст через річку Мткварі «Міст світу». Створений італійською та французькою архітекторами, він з’єднує Старе місто з його новою частиною.

З природних надбань туристи вибирають для довгих прогулянок Боржомі-Харагаулі, розташований на території шести адміністративних районів Грузії.

ЩО СКУШТУВАТИ У ГРУЗІЇ

Перше, про що мріє кожен турист, маючи на руках квитки до Грузії – спробувати справжній шашлик та ароматне вино. Цього тут удосталь і в такому широкому асортименті, що перепробувати все за одну поїздку навряд чи вдасться.

Тим більше, що крім шашлику на грузинському столі вас чекають хінкалі (м’ясо особливого приготування в тесті), чахохбілі (курка, тушкована у томатному соусі), бастурма (смажене філе яловичини), хачапурі (коржик із сиром), буглама (баранина, тушкована з спеціями) – всього не перелічити. Кожен регіон країни може похвалитися своїми фірмовими стравами, приголомшливими солодощами та особливими винами.

КОРИСНІ ПОРАДИ ТУРИСТОВІ ПРО ГРУЗІЇ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ

Не у всіх пунктах обміну валют приймають українські гривні та російські рублі. У магазинах і готелях можна розплачуватися тільки ларі. Якщо ви запропонуєте іншу валюту, вас можуть прийняти за провокатора або контролера. До слова, не покладайтеся на знання російської мови. Зараз на ньому можуть висловлюватися лише городяни старше 30 років.

 • У Грузії строго стежать за дотриманням закону про заборону куріння у громадських місцях. Курити «на людях» можна тільки у сурово відведених для цього місцях.
 • Зверніть увагу, якщо хочете відвідати Абхазію, перетинати її кордон треба з боку Грузії. Якщо в закордонному паспорті буде відмітка про перебування в Абхазії, але не буде відмітки про перетин грузинського кордону, вам загрожує тюремне ув’язнення за порушення державних кордонів.
 • Уникайте спілкування на національні теми і взагалі намагайтеся не планувати поїздку на період передвиборчих кампаній в країні. В цей час тут досить неспокійно.
 • Потрапивши на грузинське застілля, пам’ятайте, що м’ясо, хліб і зелень можна їсти руками. Про те, що ви збираєтеся покинути свято, повідомте заздалегідь. Ще мінімум годину доведеться виділити на прощальні слова, які тамада буде передавати всім присутнім, а перебивати тамаду – верх непристойності.
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!